Oct 092013
 

2013 Sunfair Invitational @ Yakima Zenfolio Photos (6000+ photos)
Franklin Park, Yakima, WA
October 5, 2013

2013 Sunfair - Varsity Flight 4 - Boys & Girls

Climbing the Terrace – Sunfair 2013

Varsity Boys Flight 4 (#4 Runner) Results
 1.  11  Jean Baptiste Tooley  15:49.94  Central Catholic
 2.  12  Keegan McCormick      16:02.16  Kamiakin
 3.  11  Ronald Graham         16:05.14  Lincoln
 4.  10  Keegan Fitzpatrick    16:16.40  Tahoma
 5.  12  Kyle Bender           16:22.62  University
 6.  10  Andrew Cooper         16:23.43  Liberty-Issaquah
 7.  12  Gage Benner           16:24.26  Eisenhower
 8.  11  Eric Ballard          16:34.67  Eastmont
 9.  11  Andrew Magee          16:42.25  Coeur D'Alene
10.  10  Corey Brinkman        16:43.55  Auburn Riverside
Varsity Girls Flight 4 (#4 Runner) Results
 1.  11  Krista Story         18:26.40  Coeur D'Alene
 2.  11  Megan Dupree         19:19.51  Eagle
 3.  10  Abigail Oosterhout   19:32.18  Tahoma
 4.   9  Kearan Nelson        19:34.99  Central Valley
 5.  10  Alyssa Visaya        19:43.86  Eisenhower
 6.   9  Audrey Dingel        19:54.54  Boise
 7.  12  Elizabeth Stevenson  19:59.55  Port Angeles
 8.   9  Kelsey Takeuchi      20:00.47  Liberty-Issaquah
 9.  11  Ashton Owens         20:05.48  Riverside
10.  11  Chelsea Tremblay     20:08.03  Lakeside

My Social Media Links: Facebook; Google+; Twitter; Pinterest;
Oct 062013
 

2013 Sunfair Invitational @ Yakima Zenfolio Photos (6000+ photos)
Franklin Park, Yakima, WA
October 5, 2013

Flight 7 - Girls Varsity - 2013 Sunfair

Alexis Fuller (17:58.70) Union
The Terrace

Varsity Girls Flight 7 (#1 Runner) Results
 1.  11  Alexis Fuller      17:58.70  Union  
 2.  11  Emily Hamlin       18:00.62  Boise  
 3.  10  Emily Callahan     18:05.03  Coeur D'Alene  
 4.  11  Alissa Pudlitzke   18:14.72  Camas  
 5.   9  Brigette Takeuchi  18:17.25  Liberty-Issaquah  
 6.  12  Elise Tello        18:17.64  Eisenhower  
 7.  10  Kaylee Sanchez     18:20.20  Kamiakin  
 8.  11  Betsy Arlt         18:26.29  Eastmont  
 9.  11  Delaney Tiernan    18:32.48  Tahoma  
10.  12  Rebecca Mildes     18:32.88  Riverside  
11.  12  Sofia Kane         18:45.26  Olympia  
12.  11  Ellie Clawson      18:49.24  Issaquah  
13.  12  Tess Michaelson    19:07.14  Lincoln  
14.  12  Olivia Waterman    19:07.63  Cedarcrest  
15.  12  McKenzie Evans     19:13.67  Union

My Social Media Links: Facebook; Google+; Twitter; Pinterest;